VÁŠ TÝDENNÍ BLOG O VŠEM, CO JE ZAJÍMAVÉ

Fiduciární služby představují specifickou kategorii služeb, jejichž elementárním fundamentem je důvěra, jež etymologicky vychází z latinského termínu "fides". Důvěra se ukazuje být předpokladem pro efektivní fungování většiny společenských interakcí.

V dnešní době sociálních sítí se zdá, že každý druhý post křičí: "Podívejte se na mě, jsem bohatý a úspěšný!" Fotky z luxusních dovolených, selfies s nejnovějšími módními kousky, snímky honosných domů a aut – to vše se v našich feedech objevuje s alarmující pravidelností. Člověk by si skoro řekl, že se ocitl uprostřed castingu na roli v Crazy Rich Asians.

Hledač trosek nebo také lovec vraků nebo skutečný Indiana Jones, protože nachází věci, které jiní nejsou schopni najít – plážový sběrač ano, proč ne? Zatím procestoval 185 ze 195 nezávislých zemí. Blaine Gibson - právník, který se stal průzkumníkem.

Hluboký oceán – zapomenutá říše, která udržuje život na Zemi. Většina z nás si při pohledu na nekonečnou vodní plochu ani neuvědomuje, jak důležitou roli hrají hlubiny v našem ekosystému.

S každým novým vynálezem se otevírají dveře do neprobádaných oblastí, kde se rodí profese, o kterých se nám před pár lety ani nesnilo a jiné jsou dnes už v naprostém zapomnění. Kdo dnes ví, kdo to byl dráteník?

Případ nejznámějšího českého whistleblowera Jana Benýška z insolvenčního odboru Ministerstva spravedlnosti pokračuje a představuje důležitý milník v diskusi o ochraně whistleblowerů v České republice.

Tak tohle je teda něco! Vědci se pustili do zkoumání sexuálního života velryb a narazili na pořádnou mořskou párty, kde se to gay velrybím pářením jen hemžilo. Ano, čtete správně!

Glynn prožil v okovech téměř půl století za zločin, který nespáchal. Když byl konečně propuštěn, měl 70 let a za sebou 48 let života stráveného za mřížemi. Jeho příběh je srdcervoucím svědectvím o jednom z nejhorších justičních omylů v historii USA.

Suchý únor. Nepiju, nechodím do hospod, ale někdy mi chybí ta moudra. Držím suchý únor. Držel jsem i leden. A minulý rok jsem držel suchý prosinec, listopad, říjen, září, srpen a půl července.

Asi každý byl někdy na pracovním pohovoru. Tak co, co jste zažili? Bylo to profesionální setkání, nebo těžké zklamání? Dle inzerátů hledají profíky, tváří se jako nejlepší firma na světě, a nakonec zjistíte, že pohovor je vedený dost neprofesionálně.

Takže, dámy a pánové, vítejte ve světě, kde AI přítelkyně vedou přední linii technologické revoluce, rychleji než si stihnete objednat pizzu. Vítejte v éře, kdy ChatGPT od OpenAI říká důrazné „ne“ na vaše pikantní návrhy.

Letos se našim na Dakaru mimořádně dařilo a to nejen v kategorii kamionů. O své dojmy se se mnou podělil navigátor automobilové posádky Martina Prokopa, Viktor Chytka.