VÁŠ TÝDENNÍ BLOG O VŠEM, CO JE ZAJÍMAVÉ

Asi každý byl někdy na pracovním pohovoru. Tak co, co jste zažili? Bylo to profesionální setkání, nebo těžké zklamání? Dle inzerátů hledají profíky, tváří se jako nejlepší firma na světě, a nakonec zjistíte, že pohovor je vedený dost neprofesionálně.

Takže, dámy a pánové, vítejte ve světě, kde AI přítelkyně vedou přední linii technologické revoluce, rychleji než si stihnete objednat pizzu. Vítejte v éře, kdy ChatGPT od OpenAI říká důrazné „ne“ na vaše pikantní návrhy.

Letos se našim na Dakaru mimořádně dařilo a to nejen v kategorii kamionů. O své dojmy se se mnou podělil navigátor automobilové posádky Martina Prokopa, Viktor Chytka.

Podrobnosti mučení, kterému byl podroben Regeni, a lokalizace nálezu jeho těla v těsné blízkosti zařízení používaného egyptskou národní bezpečnostní službou, vyvolávají mezinárodní obavy o zapojení členů egyptských bezpečnostních složek na jeho smrt.

Obraz ukradl zaměstnanec Louvru, dělník-zasklívač obrazů Vincenzo Peruggia, který obraz nejprve dva roky ukrýval ve svém pokoji v Paříži, než ho převezl do Florencie. Tam nabídl Monu Lisu k prodeji antikváři Alfrédu Gerimu.

Hildegarda z Bingenu žila ve středověku, ale svým myšlením předběhla dobu. Byla všestranná: skládala hudbu, byla spisovatelkou, je považována za zakladatelku fytoterapie. Nebála se veřejně mluvit. Kritizovala nejen císaře, ale i církev.

Moje motivace pro návštěvu byla dvojí: jednak jsem chtěl hlouběji pochopit romskou historii a kulturu, o které se ve společnosti teď mluví málo, a také jsem se chtěl osobně setkat s paní ředitelkou a dozvědět se o romské komunitě přímo od zdroje.

Nebezpečný fenomén, který se šíří s galaktickou rychlostí, představuje vážnou hrozbu pro uživatele internetu po celém světě. Umělá inteligence umožňuje podvodníkům generovat absolutně přesvědčivé podvodné scénáře a falešné identity.

Nelze pochybovat o vlivu Yunuse na boj s chudobou, transformoval životy mnohých a stala se inspirací pro podobné projekty na celém světě. Jeho metoda poskytování půjček, především ženám, přinesla výrazné sociální a ekonomické proměny.

„Říkám ti, každý - každý chce slyšet můj příběh. Jsem Charles Sobhraj, rozumíš?“ vykřikoval a pomalu se sesunul o zeď vlastní cely. Dlouze sípal, dýchal. A pak tiše a odevzdaně spustil.

Když se řekne holocaust, vybaví se nám jedna z nejtemnějších kapitol lidské historie. Přeživší holocaustu jsou živými svědky těchto hrůz a jejich příběhy jsou neocenitelným svědectvím o síle lidského ducha a o nezbytnosti pamatovat si minulost, abychom se poučili pro budoucnost.

Pohádky stimulují fantazii, pomáhají dětem pochopit své vlastní pocity a nabízejí řešení pro různé problémy. Rozvíjejí sebedůvěru a víru v budoucnost, a co je velmi důležité, dodávají smysl konání i celému životu. Tak tedy: