ZPRÁVY - PRÁVO - EKONOMIKA - MARKETING

Jeden z nejznámějších pokusů o atentát na Adolfa Hitlera. Kurýrní letadlo s důstojníkem Clausem von Stauffenbergem a nadporučíkem Wernerem von Haeftenem na palubě vzletělo v 8 hodin ráno z letiště v Rangsdorfu s dvěma balíčky výbušniny.

Přečtěte si více  

Snímky poskytnuté policejním oddělením v Memphisu ve státě Tennessee ukazují, policisty Tadarriuse Beana, Demetriuse Haleyho, Emmitta Martina, Desmonda Millse a Justina Smithe. Pět bývalých policistů z Memphisu nyní čelí federálnímu obvinění.

Přečtěte si více  

Výstava nabízí nové pohledy na Brandlovu tvorbu a představuje i některé obrazy, jejichž autorství bylo dosud nejasné. Její koncepce je objevná pro laiky i odborníky a představuje Brandla jako velkého malíře, který předběhl svou dobu.

Přečtěte si více  

Michelangelo byl v roce 1530 asi dva měsíce ukrytý v malé komoře pod Medicejskou kaplí v bazilice San Lorenzo, kde vytvořil mnoho kreseb. Byl nucen se skrýt kvůli sporu s tehdejším papežem Klementem VII., který mu vynesl trest smrti.

Přečtěte si více  

Španělská nezávislá komise odhaduje, že římskokatolický klérus v zemi od roku 1940 sexuálně zneužil více než 200 000 nezletilých. Tyto odhady vychází z průzkumu mezi více než 8 000 dospělými, z nichž 0,6 % uvedlo, že byli jako děti sexuálně zneužiti.

Přečtěte si více  

Téměř 700 milionů lidí se každoročně nakazí nemocí přenášenou komáry. Komáři přenášejí závažné nemoci, jako je malárie, horečka dengue, západonilský virus, virus Zika a chikungunya, které nejen zabíjejí, ale také způsobují bolest.

Přečtěte si více  

Jeho příběh, který začíná v Brně, vedl přes práci sociálního pracovníka až k režii úspěšného seriálu Miri fajta, až po tragický konec v důsledku vzácné nemoci. Jeho odkaz zůstává silný a živý. Získal ocenění in memoriam od Muzea romské kultury.

Přečtěte si více  

Otec moderní elektřiny a vynálezce nespočetného množství technologií, které formovaly 20. století. Jeho průkopnická práce na poli elektromobilů v době, kdy většina světa ještě stále věřila na budoucnost parních a spalovacích motorů, byla revoluční.

Přečtěte si více  

Podle polských médií se údajné orgie konaly v bytě kněze v Dąbrowa Górnicza a účastnil se jich mužský sexuální pracovník. Vyšetřování bylo zahájeno poté, co jeden z účastníků takové párty zkolaboval.

Přečtěte si více  

Tvorba renomované české dokumentaristky Heleny Třeštíkové, jejíž filmy jsou slavné pro unikátní přístup k vyprávění příběhů obyčejných lidí. Její práce je výjimečná nejen pro její talent a umělecké schopnosti, ale také pro její odhodlání a odvahu.

Přečtěte si více  

V roce 2024 se očekává řada změn v online reklamě, které mohou ovlivnit způsob, jakým marketingové kampaně cílí na své publikum. Tyto změny se také týkají úprav pravidel pro cílení reklam a ochrany soukromí uživatelů.

Přečtěte si více  

V atmosféře nabité emocemi a napětím se legendární popová královna Madonna vyjádřila ke konfliktu mezi Izraelem a Hamásem. Na pódiu se během svého turné Celebration nezdráhala konfrontovat a kritizovat smrt dětí a zločiny z nenávisti.

Přečtěte si více