ZPRÁVY - PRÁVO - EKONOMIKA - MARKETING

Bob Marley se stal symbolem jamajské kultury a identity. Jeho hudba stále rezonuje po celém světě. Marley, čtyřnásobný držitel ceny Grammy, byl známý svým světonázorem, láskou k reggae a jedinečným symbiotickým vztahem ke své hudbě.

Přečtěte si více  

Roberto Saviano, italský protimafiánský spisovatel, byl pokutován 1 000 eur za urážlivé výroky na adresu premiérky Giorgie Meloniové. Jeho fanoušci, považují tento rozsudek za varování pro média, které by mohlo vyvolat „mrazivý účinek“.

Přečtěte si více  

V rámci odvážného kroku směrem k udržitelnosti a snižování emisí uhlíku město Stockholm oznámilo, že od roku 2025 plánuje zakázat vjezd benzinových a naftových automobilů do centra města.

Přečtěte si více  

Kanadská společnost Lynx Air získala povolení pro provozování pravidelných letů do Evropy. Tato společnost se proslavila svými ultra nízkými cenami letenek, které v mnoha případech činí několik desítek dolarů.

Přečtěte si více  

V roce 1966 se německý Spolkový soudní dvůr zabýval případem, v němž muž požadoval rozvod s odůvodněním, že jeho manželka nedostatečně plnila své manželské povinnosti, včetně simulace orgasmu. Soudce: „Zakazuje projevovat lhostejnost nebo neochotu.“

Přečtěte si více  

Zaměstnanci pracující s dětmi by brzy mohli čelit nové legislativní změně, která může výrazně ovlivnit jejich budoucí uplatnění v oboru. Plánovaná novela totiž přináší předpoklad zavedení certifikátu pro sexuální delikty.

Přečtěte si více  

Dle nových pravidel je dle § 334 zákoníku práce možné doručit písemnosti na pracovišti zaměstnavatele, nebo přímo zaměstnanci kdekoli bude zastižen. K dispozici jsou také modernější způsoby doručení, jako jsou datové schránky nebo e-maily, pokud jsou splněny další požadavky.

Přečtěte si více  

Opakovaně se potvrzuje, že jedinci, jimž je svěřena moc, mají sklon k jejímu zneužívání a natahování jejích limitů. Francouzský filozof Montesquieu, který se proslavil svým jedinečným dílem De l'esprit des lois, které položilo základy moderní politické filozofie, tvrdil, že lidé mají sklony k zneužívání moci.

Přečtěte si více  

Zvuk lidských hlasů „superpredátora“ vyvolává kolem napajedla více hrůzy než řev velkých koček, zjistili vědci v jihoafrickém parku Greater Kruger, který je domovem jedné z největších zbývajících populací lvů. Ohromující přítomnost strachu z lidí.

Přečtěte si více  

Opravdu unikátní věc pro svět kultury a historie. Jiný než jakýkoliv jiný, který jste kdy zažili. Nepotřebujete k tomu fyzickou přítomnost, ani vstupenku. Unikátní projekt, kterým je virtuální muzeum ukradených kulturních artefaktů.

Přečtěte si více  

Američtí influenceři vyjadřují obavy z možné invaze štěnic, které by mohli přivézt z pařížského týdne módy. Newyorský úředník pro tisk uvedl, že je příliš brzy na zjištění, zda epidemie štěnic ve Francii ovlivní americká města.

Přečtěte si více  

Psi budou v Paříži kontrolovat vlaky a metro, zda na polstrovaných sedadlech nejsou štěnice. Toto se děje kvůli mnoha zprávám o jejich výskytu. Přesto ministr dopravy, Clément Beaune, popírá, že by ve Francii byla epidemie štěnic.

Přečtěte si více