ZPRÁVY - PRÁVO - EKONOMIKA - MARKETING

V dramatickém apelu Laudate Deum papež František vyzývá bohaté země k provedení zásadních změn v boji proti klimatické krizi. Současně brání klimatické aktivisty a apeluje na vlády, aby klimatický summit COP28 v Dubaji využily jako mezník obratu.

Přečtěte si více  

Toxické pracovní prostředí je velkým problémem pracovního světa. Prostředí, kde je nepřátelskost, stres a nepříjemná atmosféra na denním pořádku. Toxické prostředí na pracovišti může mít katastrofální dopady na duševní i fyzické zdraví zaměstnanců.

Přečtěte si více  

V úzkých uličkách starobylého Jeruzaléma se odehrálo něco, co zanechalo stopy rozhořčení v srdcích věřících po celém světě. Vedle průvodu zahraničních křesťanských věřících, kteří nesli dřevěný kříž, ultraortodoxní Židé opovrhovali svatostí tohoto aktu tím, že plivali na zem.

Přečtěte si více  

Adolf Loos: „Ornament byl kdysi spojený s krásou. Díky mé celoživotní práci je nyní spojován spíše s průměrností.“ Matka ho vydědila, když se nakazil syfilidou. V Americe si vydělával mytím nádobí, jako zedník nebo dlaždič.

Přečtěte si více  

Slovenská prezidentka Čaputová: „Slovensko není mafiánský stát, jen země s mafiánskými praktikami.“ Německý Die Welt, který v souvislosti s osvobozením Mariana Kočnera v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka napsal, že Slovensko je mafiánský stát.

Přečtěte si více  

Připravte se na monstrózní změnu. Nejkrásnější třída světa na pařížské Champs-Élysées se chystá projít přeměnou století. Po letech úpadku se tato ikonická třída připravuje na naléhavé kosmetické změny, které mají oživit její zaslouženou reputaci.

Přečtěte si více  

Kdo 25 let poslouchá Leoše Mareše? A není po 25 letech u stejného mikrofonu čas na změnu? Někteří z nich jej poslouchali už jako děti a dnes jej poslouchají s vlastními dětmi.

Přečtěte si více  

Nacistická německá uniforma SS. Tunika s nášivkami na límci SS-Untersturmführer a SS-orlem na rukávu, čepice hledí s lebkou -Totenkopf, Muzeum norských ozbrojených sil - Forsvarsmuseet, Oslo.

Přečtěte si více  

V prosinci roku 1993 se po celém světě šířila fotografie kolumbijských policistů, jak se fotí nad tělem nedávno zastřeleného Pabla Escobara. Escobar byl v té době nejznámější, nejbohatší a zároveň nejkrutější boss drogové mafie.

Přečtěte si více  

Nápad, který zásadně změnil svět a umožnil nám žít v prostředí, kde jsou téměř všechny informace dosažitelné na dosah několika kliknutí. Za touto transformací stojí muž jménem Timothy Berners-Lee. Zrodila se nejefektivnější forma komunikace.

Přečtěte si více  

V Treblince nebyla šance na přežití. Rozsudek smrti byl pro ty, které Němci dočasně potřebovali, okamžitý nebo odložený. Tři týdny před Willenbergovým příjezdem jeden z vězňů ubodal k smrti dozorce. Všichni ze Sonderkommanda zemřeli.

Přečtěte si více  

Alexův (12) život není zdaleka jednoduchý, ale jeho odhodlání a houževnatost z něj přímo čiší. Alex žije ve stísněném přívěsu s babičkou, matkou, bratrem a dvěma sestrami a každý den zažívá krutou realitu.

Přečtěte si více