VÁŠ TÝDENNÍ BLOG O VŠEM, CO JE ZAJÍMAVÉ

Investiční společnost, která byla považována za perspektivní, se nyní potýká s finančním skandálem. Tisíce malých investorů, kteří investovali své prostředky do dluhopisů společnosti, nyní čelí situaci, kdy jejich finanční vklady byly ztraceny.

Bývalý obchodník s drogami nabízí ostrov v naději na snížení trestu. Mafiánský informátor Raffaele Imperiale předává umělý ostrov u pobřeží SAE. Ostrov, pojmenovaný Tchaj-wan, je částí umělého souostroví Svět.

Jednoho srpnového dne roku 1944 přeletěl anglický průzkumný letoun nad jižním Polskem. Jeho mise byla vyfotit nacistickou německou továrnu. Avšak když byly letecké snímky vyvolány, objevilo se na nich víc než jen nacistická továrna.

Představte si situaci, kdy politik má takovou moc a dokáže na žádost zastavit rychlovlak kde potřebuje. Právě s touto myšlenkou se může potýkat ministr zemědělství Zdeněk Nekula, který by mohl blednout závistí při pohledu na svého italského kolegu.

V předvečer Vánoc, kdy se rodiny sjíždějí k teplým krbům a rozsvěcují světla na výstavně ozdobených stromcích, stojíme před otázkou, která v mnoha z nás vyvolává rozpaky. Je to otázka našeho svědomí - bezdomovectví.

Užitečné informace obsažené v NSP, jsou povinné a doporučené odborné způsobilosti pro výkon povolání. Ty jsou často dané legislativou a mohou vám pomoci při tvorbě popisu povolání nebo při rozhodování o zařazení povolání do tarifního stupně.

Vítkovice Steel, známá ocelářská firma s dlouholetou tradicí, prochází nelehkým obdobím. Sídlí v srdci ostravského průmyslového komplexu, je součástí těžkého průmyslu, který je významným zaměstnavatelem a důležitým hráčem v rámci české ekonomiky.

Nebankovní poskytovatel půjček Fair Credit Czech, známý svými vysoko úročenými produkty, se ocitl v insolvenci a čelí dluhu ve výši 650 milionů korun. Společnost se také obává, že kvůli exekuci nebude schopna uhradit mzdy.

Jeden z nejznámějších pokusů o atentát na Adolfa Hitlera. Kurýrní letadlo s důstojníkem Clausem von Stauffenbergem a nadporučíkem Wernerem von Haeftenem na palubě vzletělo v 8 hodin ráno z letiště v Rangsdorfu s dvěma balíčky výbušniny.

Snímky poskytnuté policejním oddělením v Memphisu ve státě Tennessee ukazují, policisty Tadarriuse Beana, Demetriuse Haleyho, Emmitta Martina, Desmonda Millse a Justina Smithe. Pět bývalých policistů z Memphisu nyní čelí federálnímu obvinění.

Výstava nabízí nové pohledy na Brandlovu tvorbu a představuje i některé obrazy, jejichž autorství bylo dosud nejasné. Její koncepce je objevná pro laiky i odborníky a představuje Brandla jako velkého malíře, který předběhl svou dobu.

Michelangelo byl v roce 1530 asi dva měsíce ukrytý v malé komoře pod Medicejskou kaplí v bazilice San Lorenzo, kde vytvořil mnoho kreseb. Byl nucen se skrýt kvůli sporu s tehdejším papežem Klementem VII., který mu vynesl trest smrti.