ZPRÁVY - PRÁVO - EKONOMIKA - MARKETING

Kenneth Smith je jedním ze dvou žijících Američanů, kteří za sebou mají zkušenost přežití exekuce. V listopadu předchozího roku se Kenneth stal obětí smrtící injekce, během níž trpěl nesnesitelnými bolestmi, srovnatelnými s mučením.

Přečtěte si více  

Bývalý strážce nacistického koncentračního tábora byl obviněn ze spoluúčasti při vraždách. Toto je jedenáctý pokus o spravedlnost pro oběti a přeživší holocaustu. 98letý muž jménem Gregor F. pracoval ve druhé světové válce jako strážce v táboře Sachsenhausen severně od Berlína.

Přečtěte si více  

Uprostřed drsného prostředí mužské věznice HMP Armley v Leedsu v Anglii, působil Ashley Podsiad-Sharp. Tento 42letý muž, původem z Barnsley, se veřejně vykresloval jako kárný vězeňský důstojník.

Přečtěte si více  

Na advokáty se nevztahuje požadavek na absolvování odborné zkoušky podle ustanovení § 30 zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, jelikož advokáti provádějí konverzi dokumentů na žádost za podmínek stanovených zákonem o advokacii.

Přečtěte si více  

Na rozdíl od předchozích generací se generace Z orientuje na cíl a ve své práci hledá smysl a naplnění. S nadšením se snaží sladit své osobní hodnoty s organizacemi, pro které se rozhodli pracovat.

Přečtěte si více  

Situace na Haiti je zoufalá a celý svět jen sleduje, jak Haiťanům hrozí vyvraždění gangy a zločinci. Haitská vláda je již příliš dlouho zcela nefunkční, takže její obyvatelé jsou vystaveni násilí a utrpení. Neviděli jsme toho už dost? Haiťané už nechtějí čekat, až jejich vláda začne jednat. Jsou bezmocní proti gangům, které ovládly jejich čtvrti.

Přečtěte si více  

Částky spojené s tímto velkým přesunem bohatství jsou tak vysoké zčásti proto, že takzvaní baby boomers tvoří velkou část populace.

Přečtěte si více  

Podle průzkumu veřejného mínění, o němž informoval prestižní britský deník, je získání dobrého vzdělání a práce považováno za nejdůležitější cíle dětí, dospívajících a mladých lidí ve věku 10 až 24 let na celém světě.

Přečtěte si více  

Téměř před 51 lety, 8. června 1972 se ve vesnici Trang Bang ve Vietnamu odehrála scéna, která šokovala celý svět. Napalmové bomby zasáhly domovy místních obyvatel a vyděšené děti prchaly po silnici pryč od domovů zahalených oblaky dýmu.

Přečtěte si více  

Více než dvě třetiny Čechů v současnosti preferuje bezhotovostní platby, což je trend, který se udržuje od přelomu roku. Chytré telefony se stávají stále oblíbenějším nástrojem pro provedení těchto transakcí.

Přečtěte si více  

Je důležité uvědomit si, že ne každý, kdo má online followery, je také hodnotným zdrojem publicity. Skutečný vliv nemusí být odražen v počtu sledujících nebo lajků, skutečný vliv je vytvořen důvěrou, autenticitou a především kredibilitou.

Přečtěte si více  

Ve světě fotografie existují snímky, které překonávají čas a zanechávají nesmazatelnou stopu v našem kolektivním vědomí. Takovou fotografií je snímek oceněný Pulitzerovou cenou, na němž je zachyceno hladovějící dítě v Súdánu, které pronásleduje sup.

Přečtěte si více