VÁŠ TÝDENNÍ BLOG O VŠEM, CO JE ZAJÍMAVÉ

Snímky poskytnuté policejním oddělením v Memphisu ve státě Tennessee ukazují, policisty Tadarriuse Beana, Demetriuse Haleyho, Emmitta Martina, Desmonda Millse a Justina Smithe. Pět bývalých policistů z Memphisu nyní čelí federálnímu obvinění.

Výstava nabízí nové pohledy na Brandlovu tvorbu a představuje i některé obrazy, jejichž autorství bylo dosud nejasné. Její koncepce je objevná pro laiky i odborníky a představuje Brandla jako velkého malíře, který předběhl svou dobu.

Michelangelo byl v roce 1530 asi dva měsíce ukrytý v malé komoře pod Medicejskou kaplí v bazilice San Lorenzo, kde vytvořil mnoho kreseb. Byl nucen se skrýt kvůli sporu s tehdejším papežem Klementem VII., který mu vynesl trest smrti.

Španělská nezávislá komise odhaduje, že římskokatolický klérus v zemi od roku 1940 sexuálně zneužil více než 200 000 nezletilých. Tyto odhady vychází z průzkumu mezi více než 8 000 dospělými, z nichž 0,6 % uvedlo, že byli jako děti sexuálně zneužiti.

Téměř 700 milionů lidí se každoročně nakazí nemocí přenášenou komáry. Komáři přenášejí závažné nemoci, jako je malárie, horečka dengue, západonilský virus, virus Zika a chikungunya, které nejen zabíjejí, ale také způsobují bolest.

Jeho příběh, který začíná v Brně, vedl přes práci sociálního pracovníka až k režii úspěšného seriálu Miri fajta, až po tragický konec v důsledku vzácné nemoci. Jeho odkaz zůstává silný a živý. Získal ocenění in memoriam od Muzea romské kultury.

Otec moderní elektřiny a vynálezce nespočetného množství technologií, které formovaly 20. století. Jeho průkopnická práce na poli elektromobilů v době, kdy většina světa ještě stále věřila na budoucnost parních a spalovacích motorů, byla revoluční.

Podle polských médií se údajné orgie konaly v bytě kněze v Dąbrowa Górnicza a účastnil se jich mužský sexuální pracovník. Vyšetřování bylo zahájeno poté, co jeden z účastníků takové párty zkolaboval.

Tvorba renomované české dokumentaristky Heleny Třeštíkové, jejíž filmy jsou slavné pro unikátní přístup k vyprávění příběhů obyčejných lidí. Její práce je výjimečná nejen pro její talent a umělecké schopnosti, ale také pro její odhodlání a odvahu.

V roce 2024 se očekává řada změn v online reklamě, které mohou ovlivnit způsob, jakým marketingové kampaně cílí na své publikum. Tyto změny se také týkají úprav pravidel pro cílení reklam a ochrany soukromí uživatelů.

V atmosféře nabité emocemi a napětím se legendární popová královna Madonna vyjádřila ke konfliktu mezi Izraelem a Hamásem. Na pódiu se během svého turné Celebration nezdráhala konfrontovat a kritizovat smrt dětí a zločiny z nenávisti.

Bob Marley se stal symbolem jamajské kultury a identity. Jeho hudba stále rezonuje po celém světě. Marley, čtyřnásobný držitel ceny Grammy, byl známý svým světonázorem, láskou k reggae a jedinečným symbiotickým vztahem ke své hudbě.