VÁŠ TÝDENNÍ BLOG O VŠEM, CO JE ZAJÍMAVÉ

Opakovaně se potvrzuje, že jedinci, jimž je svěřena moc, mají sklon k jejímu zneužívání a natahování jejích limitů. Francouzský filozof Montesquieu, který se proslavil svým jedinečným dílem De l'esprit des lois, které položilo základy moderní politické filozofie, tvrdil, že lidé mají sklony k zneužívání moci.

Zvuk lidských hlasů „superpredátora“ vyvolává kolem napajedla více hrůzy než řev velkých koček, zjistili vědci v jihoafrickém parku Greater Kruger, který je domovem jedné z největších zbývajících populací lvů. Ohromující přítomnost strachu z lidí.

Opravdu unikátní věc pro svět kultury a historie. Jiný než jakýkoliv jiný, který jste kdy zažili. Nepotřebujete k tomu fyzickou přítomnost, ani vstupenku. Unikátní projekt, kterým je virtuální muzeum ukradených kulturních artefaktů.

Američtí influenceři vyjadřují obavy z možné invaze štěnic, které by mohli přivézt z pařížského týdne módy. Newyorský úředník pro tisk uvedl, že je příliš brzy na zjištění, zda epidemie štěnic ve Francii ovlivní americká města.

Psi budou v Paříži kontrolovat vlaky a metro, zda na polstrovaných sedadlech nejsou štěnice. Toto se děje kvůli mnoha zprávám o jejich výskytu. Přesto ministr dopravy, Clément Beaune, popírá, že by ve Francii byla epidemie štěnic.

V dramatickém apelu Laudate Deum papež František vyzývá bohaté země k provedení zásadních změn v boji proti klimatické krizi. Současně brání klimatické aktivisty a apeluje na vlády, aby klimatický summit COP28 v Dubaji využily jako mezník obratu.

Toxické pracovní prostředí je velkým problémem pracovního světa. Prostředí, kde je nepřátelskost, stres a nepříjemná atmosféra na denním pořádku. Toxické prostředí na pracovišti může mít katastrofální dopady na duševní i fyzické zdraví zaměstnanců.

V úzkých uličkách starobylého Jeruzaléma se odehrálo něco, co zanechalo stopy rozhořčení v srdcích věřících po celém světě. Vedle průvodu zahraničních křesťanských věřících, kteří nesli dřevěný kříž, ultraortodoxní Židé opovrhovali svatostí tohoto aktu tím, že plivali na zem.

Adolf Loos: „Ornament byl kdysi spojený s krásou. Díky mé celoživotní práci je nyní spojován spíše s průměrností.“ Matka ho vydědila, když se nakazil syfilidou. V Americe si vydělával mytím nádobí, jako zedník nebo dlaždič.

Slovenská prezidentka Čaputová: „Slovensko není mafiánský stát, jen země s mafiánskými praktikami.“ Německý Die Welt, který v souvislosti s osvobozením Mariana Kočnera v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka napsal, že Slovensko je mafiánský stát.

Připravte se na monstrózní změnu. Nejkrásnější třída světa na pařížské Champs-Élysées se chystá projít přeměnou století. Po letech úpadku se tato ikonická třída připravuje na naléhavé kosmetické změny, které mají oživit její zaslouženou reputaci.

Kdo 25 let poslouchá Leoše Mareše? A není po 25 letech u stejného mikrofonu čas na změnu? Někteří z nich jej poslouchali už jako děti a dnes jej poslouchají s vlastními dětmi.