VÁŠ TÝDENNÍ BLOG O VŠEM, CO JE ZAJÍMAVÉ

Toxické pracovní prostředí je velkým problémem pracovního světa. Prostředí, kde je nepřátelskost, stres a nepříjemná atmosféra na denním pořádku. Toxické prostředí na pracovišti může mít katastrofální dopady na duševní i fyzické zdraví zaměstnanců.

V úzkých uličkách starobylého Jeruzaléma se odehrálo něco, co zanechalo stopy rozhořčení v srdcích věřících po celém světě. Vedle průvodu zahraničních křesťanských věřících, kteří nesli dřevěný kříž, ultraortodoxní Židé opovrhovali svatostí tohoto aktu tím, že plivali na zem.

Adolf Loos: „Ornament byl kdysi spojený s krásou. Díky mé celoživotní práci je nyní spojován spíše s průměrností.“ Matka ho vydědila, když se nakazil syfilidou. V Americe si vydělával mytím nádobí, jako zedník nebo dlaždič.

Slovenská prezidentka Čaputová: „Slovensko není mafiánský stát, jen země s mafiánskými praktikami.“ Německý Die Welt, který v souvislosti s osvobozením Mariana Kočnera v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka napsal, že Slovensko je mafiánský stát.

Připravte se na monstrózní změnu. Nejkrásnější třída světa na pařížské Champs-Élysées se chystá projít přeměnou století. Po letech úpadku se tato ikonická třída připravuje na naléhavé kosmetické změny, které mají oživit její zaslouženou reputaci.

Kdo 25 let poslouchá Leoše Mareše? A není po 25 letech u stejného mikrofonu čas na změnu? Někteří z nich jej poslouchali už jako děti a dnes jej poslouchají s vlastními dětmi.

Nacistická německá uniforma SS. Tunika s nášivkami na límci SS-Untersturmführer a SS-orlem na rukávu, čepice hledí s lebkou -Totenkopf, Muzeum norských ozbrojených sil - Forsvarsmuseet, Oslo.

V prosinci roku 1993 se po celém světě šířila fotografie kolumbijských policistů, jak se fotí nad tělem nedávno zastřeleného Pabla Escobara. Escobar byl v té době nejznámější, nejbohatší a zároveň nejkrutější boss drogové mafie.

Nápad, který zásadně změnil svět a umožnil nám žít v prostředí, kde jsou téměř všechny informace dosažitelné na dosah několika kliknutí. Za touto transformací stojí muž jménem Timothy Berners-Lee. Zrodila se nejefektivnější forma komunikace.

V Treblince nebyla šance na přežití. Rozsudek smrti byl pro ty, které Němci dočasně potřebovali, okamžitý nebo odložený. Tři týdny před Willenbergovým příjezdem jeden z vězňů ubodal k smrti dozorce. Všichni ze Sonderkommanda zemřeli.

Alexův (12) život není zdaleka jednoduchý, ale jeho odhodlání a houževnatost z něj přímo čiší. Alex žije ve stísněném přívěsu s babičkou, matkou, bratrem a dvěma sestrami a každý den zažívá krutou realitu.

Kenneth Smith je jedním ze dvou žijících Američanů, kteří za sebou mají zkušenost přežití exekuce. V listopadu předchozího roku se Kenneth stal obětí smrtící injekce, během níž trpěl nesnesitelnými bolestmi, srovnatelnými s mučením.