VÁŠ TÝDENNÍ BLOG O VŠEM, CO JE ZAJÍMAVÉ

Na rozdíl od předchozích generací se generace Z orientuje na cíl a ve své práci hledá smysl a naplnění. S nadšením se snaží sladit své osobní hodnoty s organizacemi, pro které se rozhodli pracovat.

Situace na Haiti je zoufalá a celý svět jen sleduje, jak Haiťanům hrozí vyvraždění gangy a zločinci. Haitská vláda je již příliš dlouho zcela nefunkční, takže její obyvatelé jsou vystaveni násilí a utrpení. Neviděli jsme toho už dost? Haiťané už nechtějí čekat, až jejich vláda začne jednat. Jsou bezmocní proti gangům, které ovládly jejich čtvrti.

Částky spojené s tímto velkým přesunem bohatství jsou tak vysoké zčásti proto, že takzvaní baby boomers tvoří velkou část populace.

Podle průzkumu veřejného mínění, o němž informoval prestižní britský deník, je získání dobrého vzdělání a práce považováno za nejdůležitější cíle dětí, dospívajících a mladých lidí ve věku 10 až 24 let na celém světě.

Téměř před 51 lety, 8. června 1972 se ve vesnici Trang Bang ve Vietnamu odehrála scéna, která šokovala celý svět. Napalmové bomby zasáhly domovy místních obyvatel a vyděšené děti prchaly po silnici pryč od domovů zahalených oblaky dýmu.

Více než dvě třetiny Čechů v současnosti preferuje bezhotovostní platby, což je trend, který se udržuje od přelomu roku. Chytré telefony se stávají stále oblíbenějším nástrojem pro provedení těchto transakcí.

Je důležité uvědomit si, že ne každý, kdo má online followery, je také hodnotným zdrojem publicity. Skutečný vliv nemusí být odražen v počtu sledujících nebo lajků, skutečný vliv je vytvořen důvěrou, autenticitou a především kredibilitou.

Ve světě fotografie existují snímky, které překonávají čas a zanechávají nesmazatelnou stopu v našem kolektivním vědomí. Takovou fotografií je snímek oceněný Pulitzerovou cenou, na němž je zachyceno hladovějící dítě v Súdánu, které pronásleduje sup.

Podle časopisu Harvard Business Review jsou ženy ve vedoucích pozicích celkově efektivnější a úspěšnější, přinášejí také jedinečné pohledy a dovednosti. Zároveň existují výzkumy, které ukazují, že ženské vedení je potenciálním stresovým faktorem.

Pátek může být pro školáky nervy drásajícím dnem, protože v tento den se rozdává vysvědčení. Pro některé děti může být špatné vysvědčení zdrojem strachu a úzkosti, protože očekávají reakci svých rodičů.

Svými ikonickými plechovkami na polévku a zářivými portréty Marilyn Monroe způsobil Warhol revoluci na umělecké scéně a zanechal nesmazatelnou stopu v populární kultuře. Warholovo umění zachycovalo podstatu konzumu a posedlosti celebritami.

Whistleblowing se stává stále důležitějším aspektem vnitřního kontrolního systému organizace. S nárůstem firemních skandálů a neetického chování je více než kdy jindy důležité mít zavedený systém.