VÁŠ TÝDENNÍ BLOG O VŠEM, CO JE ZAJÍMAVÉ

Michelangelo Merisi da Caravaggio, známý nejen svými mistrovskými malířskými díly, ale také bouřlivým životem plným konfliktů a dramat. Jako model pro Pannu Marii použil známou prostitutku.

Vysvědčení je nedílnou součástí školního života, ale jeho podoba se v průběhu času a mezi různými zeměmi výrazně liší.

Předmětem sporu je složitě vyšívaná rumunská halenka známá jako ie. Louis Vuitton je obviněn z „porušování kulturních práv“ poté, co představil podobnou halenku, aniž by uznal její originální status.

Evropská centrální banka (ECB) se chystá na svém nadcházejícím zasedání ve čtvrtek poprvé za téměř pět let snížit úrokové sazby.

Fiduciární služby představují specifickou kategorii služeb, jejichž elementárním fundamentem je důvěra, jež etymologicky vychází z latinského termínu "fides". Důvěra se ukazuje být předpokladem pro efektivní fungování většiny společenských interakcí.

V dnešní době sociálních sítí se zdá, že každý druhý post křičí: "Podívejte se na mě, jsem bohatý a úspěšný!" Fotky z luxusních dovolených, selfies s nejnovějšími módními kousky, snímky honosných domů a aut – to vše se v našich feedech objevuje s alarmující pravidelností. Člověk by si skoro řekl, že se ocitl uprostřed castingu na roli v Crazy Rich Asians.

Hluboký oceán – zapomenutá říše, která udržuje život na Zemi. Většina z nás si při pohledu na nekonečnou vodní plochu ani neuvědomuje, jak důležitou roli hrají hlubiny v našem ekosystému.

Případ nejznámějšího českého whistleblowera Jana Benýška z insolvenčního odboru Ministerstva spravedlnosti pokračuje a představuje důležitý milník v diskusi o ochraně whistleblowerů v České republice.

Glynn prožil v okovech téměř půl století za zločin, který nespáchal. Když byl konečně propuštěn, měl 70 let a za sebou 48 let života stráveného za mřížemi. Jeho příběh je srdcervoucím svědectvím o jednom z nejhorších justičních omylů v historii USA.

Podrobnosti mučení, kterému byl podroben Regeni, a lokalizace nálezu jeho těla v těsné blízkosti zařízení používaného egyptskou národní bezpečnostní službou, vyvolávají mezinárodní obavy o zapojení členů egyptských bezpečnostních složek na jeho smrt.