Kanadská společnost Lynx Air získala povolení pro provozování pravidelných letů do Evropy. Tato společnost se proslavila svými ultra nízkými cenami letenek, které v mnoha případech činí několik desítek dolarů.

Petr Janša
Povolení pro provozování pravidelných letů do Evropy může znamenat revoluci v cenách letenek na těchto trasách. Společnost Lynx Air je totiž známá svými velmi nízkými cenami za letenky, které se pohybují na úrovni několika desítek dolarů. Tím může přinést velkou změnu na evropském trhu s leteckou dopravou, kde převažují dražší lety u tradičních aerolinií.

Právní povinnost manželek předstírat orgasmus a sex jako manželská povinnost

Kanadská společnost také plánuje, že své služby bude nabízet také na letištích, která nejsou hlavními uzly letecké dopravy. To znamená, že cestující by mohli využít přímých letů z menších měst, která nejsou tak přeplněná.

Nicméně, je třeba brát v úvahu, že ultra nízkonákladové aerolinie obvykle účtují poplatky za služby, které jsou u tradičních aerolinií standardní a jsou zahrnuty v ceně letenky. Příkladem může být poplatek za odbavené zavazadlo, výběr místa k sezení nebo palubní občerstvení. I přes tyto poplatky může být letenka u Lynx Air stále levnější než u tradičních aerolinií. To by mohlo přilákat zejména mladší generaci cestovatelů, kteří jsou ochotni obětovat určité pohodlí za nižší cenu letenky. 

Další výhodou pro cestovatele by mohlo být to, že Lynx Air plánuje létat na přímých trasách, což by značně usnadnilo a zkrátilo cestování. Na druhou stranu, ultra nízkonákladové aerolinie často létají v nevhodných časech, například velmi brzy ráno nebo pozdě večer.

Příchod takovéto společnosti na evropský trh by mohl znamenat revoluci v cenové politice leteckých společností a způsobit značné oživení konkurence.

Významným faktorem, který může ovlivnit úspěch Lynx Air na evropském trhu, bude také to, jak se společnosti podaří vyrovnat s konkurencí ze strany ostatních nízkonákladových aerolinií, jako je Ryanair nebo EasyJet. Konečná podoba služeb a cenová politika Lynx Air pro evropský trh však zatím nejsou známy.

Komise EU sedne a rozhodne, jak velký kufr, bude „eurokufr“. Budiž pochválena Komise EU, až na věky


Tato novinka nepochybně přináší velká očekávání jak pro cestující, tak pro konkurenci. Cestovatelé doufají v atraktivní nabídky, které by jim umožnily cestovat za mnohem přijatelnější cenu. Konkurence na druhé straně sleduje tuto situaci velmi pozorně, protože příchod nového hráče na trh může znamenat potřebu přepracovat vlastní strategii a cenovou politiku. Je také důležité zmínit, že přes veškerý potenciál pro revoluci v cenách letů, může být úspěch společnosti Lynx Air ovlivněn širším kontextem leteckého průmyslu. Faktory jako jsou ceny paliva, regulační změny, a dokonce i nepředvídatelné události, jako je pandemie, mohou výrazně ovlivnit výsledky jakékoliv letecké společnosti.

Příchod Lynx Air na evropský trh určitě přinese změny. Je otázkou, jak velké tyto změny budou a jak se nakonec projeví. Bez ohledu na to, jak se situace vyvine, jedno je jisté: cestovní ruch a letecký průmysl budou nadále dynamickým a rychle se měnícím odvětvím.