V minulosti byla oděvní společnost Hugo Boss často obviňována z přispívání k budování Třetí říše. Hugo Ferdinanda Bosse označovali za „Hitlerova krejčího“ a podobnými nepříjemnými přezdívkami. Jaká je ale skutečnost?
Do roku 1942 se obrat jeho společnosti zvyšoval a dosáhl vrcholu těsně nad jedním milionem říšských marek. Ale v tomto roce firma zažila prudký pokles z důvodu zavedení pevných cen komodit. Oděvní továrny Hugo Boss byly zařazeny do cenové kategorie 1. Proto byla zahájena operace s cílem vyrábět co nejvíce uniforem za co nejnižší ceny. Firmě byly také přiděleny větší počty zaměstnanců a materiálů pro výrobu. Až do konce druhé světové války Hugo Boss vyráběl uniformy pro Wehrmacht i jednotky Waffen-SS.
Hugo Boss byl jak podporovatelem nových trendů v Německu po první světové válce, tak obchodníkem, který získal zakázky na výrobu uniforem. Pokud jde o využití nucené práce, tady se jednoduše přizpůsobil požadavkům doby, ačkoli je zřejmé, že se snažil zlepšit podmínky těchto pracovníků. Přestože byl Hugo Boss dělníky vnímán pozitivně, to samé se nedá říci o ostatních vedoucích pracovníků společnosti, kteří byli představiteli NSDAP a kteří se ke svým podřízeným chovali krutě.
Za toto poškození sponzora byl Brand okamžitě vykázán z večírku. Tabloidní novináři následně našli fotky Russella Branda oblečeného v obleku Hugo Boss, což přineslo všem další publicitu.Každý, kdo ví něco o historii a módě také ví, že to byl Hugo Boss, kdo šil uniformy pro nácky. Ale přiznejme si to – vypadali zatraceně dobře, zatímco zabíjeli lidi kvůli jejich náboženství a sexuální orientaci.