V roce 2024 se očekává řada změn v online reklamě, které mohou ovlivnit způsob, jakým marketingové kampaně cílí na své publikum. Tyto změny se také týkají úprav pravidel pro cílení reklam a ochrany soukromí uživatelů.

Petr Janša
Jednou z klíčových oblastí, které se budou vyvíjet, je cílení reklam. Na základě nových pravidel pro ochranu soukromí uživatelů mohou být společnosti omezeny v možnostech sledování jejich online chování. Toto může znamenat změnu v tom, jak jsou reklamy cíleny a jak jsou sbírána a využívána data uživatelů.

Nová média: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a právo


Růst influencer marketingu je dalším trendem, který očekáváme v roce 2024. Influencer marketing se stává stále důležitějším nástrojem pro společnosti, které chtějí dosáhnout svého cílového publika. Spolupráce s influencery může pomoci firmám navázat silnější vztahy s jejich cílovou skupinou a vytvořit autentičtější a osobnější reklamní kampaně.

Mobilní marketing je další oblastí, která bude v roce 2024 významně růst. Mobilní zařízení se stále více stávají hlavním zdrojem online přístupu pro mnoho uživatelů. To znamená, že společnosti budou potřebovat investovat do mobilních reklamních kampaní, optimalizace svých webů pro mobilní zobrazení a vývoje mobilních aplikací, aby byly schopny dosáhnout svého cílového publika. Obsahový marketing je oblast, která bude v roce 2024 hrát klíčovou roli. Společnosti budou hledat nové a inovativní způsoby, jak vytvářet hodnotný a relevantní obsah, který osloví jejich cílové publikum a pomůže jim vybudovat silnější vztahy se zákazníky.

Obsahový marketing je metoda marketingu, která se soustředí na vytváření, sdílení a šíření relevantního a hodnotného obsahu pro specifické cílové skupiny. Hlavními cíli tohoto typu marketingu jsou obvykle zvýšení povědomí, získání nových potenciálních zákazníků, rozšíření zákaznické základny a zvýšení prodeje. Technologie, jako je umělá inteligence a automatizace, budou mít nejdůležitější roli v marketingových strategiích. Tyto technologie mohou pomoci společnostem personalizovat své marketingové kampaně, zlepšit zážitek zákazníků a efektivněji využívat data.

Ve světě technologií a byznysu se neustále objevují nové trendy a nástroje, které ovlivňují podnikání. Jedním z takových trendů, který v poslední době získává na popularitě, je umělá inteligence. Umělá inteligence, často zkráceně AI, je technologie, která napodobuje lidské myšlení a učení. Její aplikace jsou mnohostranné a sahají od automatizovaných systémů pro zpracování dat až po pokročilé robotické systémy. Nástroje umělé inteligence jsou stále více využívány v podnicích po celém světě. Tyto nástroje mohou výrazně zlepšit efektivitu a produktivitu práce, redukovat chyby způsobené lidskou neschopností nebo omezeností a můžou pomoci podnikům lépe porozumět svým zákazníkům a trhu jako celku.

Přesto je zde stále mnoho osob a organizací, které tyto nástroje zavrhuje. Důvody mohou být různé - od strachu z neznáma, přes obavy z narušení soukromí a bezpečnosti, až po obavy z toho, že by mohli být nahrazeni stroji. Nicméně, takové zavrhování těchto nástrojů může být velmi nebezpečné. V dnešním rychle se měnícím světě, kde technologie významně ovlivňují podnikání, mohou ti, kteří odmítají přijmout nové trendy, zůstat pozadu. Konkrétně ti, kteří dnes zavrhuje nástroje umělé inteligence, mohou zítra zůstat v propadlišti dějin businessu.


Sociální média i nadále zůstanou důležitou součástí marketingových kampaní. Očekává se vývoj nových sociálních mediálních platforem a nástrojů pro správu sociálních médií, které pomohou společnostem sledovat a analyzovat výkon a návratnost jejich kampaní. V roce 2024 se tedy můžeme těšit na mnoho změn v oblasti online reklamy. Tyto změny budou mít vliv na to, jak společnosti cílí na své publikum, jak sledují jejich chování a jak využívají data k vytváření efektivnějších marketingových strategií.