VÁŠ TÝDENNÍ BLOG O VŠEM, CO JE ZAJÍMAVÉ

V dnešní době sociálních sítí se zdá, že každý druhý post křičí: "Podívejte se na mě, jsem bohatý a úspěšný!" Fotky z luxusních dovolených, selfies s nejnovějšími módními kousky, snímky honosných domů a aut – to vše se v našich feedech objevuje s alarmující pravidelností. Člověk by si skoro řekl, že se ocitl uprostřed castingu na roli v Crazy Rich Asians.

Hluboký oceán – zapomenutá říše, která udržuje život na Zemi. Většina z nás si při pohledu na nekonečnou vodní plochu ani neuvědomuje, jak důležitou roli hrají hlubiny v našem ekosystému.

Případ nejznámějšího českého whistleblowera Jana Benýška z insolvenčního odboru Ministerstva spravedlnosti pokračuje a představuje důležitý milník v diskusi o ochraně whistleblowerů v České republice.

Glynn prožil v okovech téměř půl století za zločin, který nespáchal. Když byl konečně propuštěn, měl 70 let a za sebou 48 let života stráveného za mřížemi. Jeho příběh je srdcervoucím svědectvím o jednom z nejhorších justičních omylů v historii USA.

Podrobnosti mučení, kterému byl podroben Regeni, a lokalizace nálezu jeho těla v těsné blízkosti zařízení používaného egyptskou národní bezpečnostní službou, vyvolávají mezinárodní obavy o zapojení členů egyptských bezpečnostních složek na jeho smrt.